W czym na spacer z psem?

W czym na spacer z psem?

(19.11.2014) W czym na spacer cz. 1 czyli obroża

Piekne obrożeWszyscy właściciele psów, niezależnie od rasy, wychodzą ze swoimi psami na spacer. Bez względu na to czy to długi popołudniowy spacer, czy krótki poranny spacerek, psu powinno być wygodnie, a przy tym pies powinien być bezpieczny.
Co więc wybrać, aby było bezpiecznie dla naszego pieska? Szelki czy obrożę? Najlepiej jedno i drugie stosować wymiennie, w zależności od rodzaju aktywności i sposobu spędzania czasu z psem.
Wybierając obrożę należy wziąć pod uwagę wielkość i temperament psa, a także charakter spacerów. Inny rodzaj obroży zakupimy dla buldożka francuskiego, a inny dla charcika czy rozbieganego pudla. Na rynku dostępnych jest wiele modeli obroży o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. W poszukiwaniu tej odpowiedniej z pewnością natkniemy się na różnego rodzaju obroże.
Będą to:

  • kolczatki (nieprzyjemne "urządzenia", które powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem specjalistów, tylko w uzasadnionych przypadkach)
  • łańcuszki zaciskowe: są to obroże wykonane z łańcuszka zakończone pętelką, która podczas ciągnięcia przez psa zaciska się na szyi psa. Gdy pies idzie normalnie łańcuszek luźno wisi na szyi psa, gdy zaś zaczyna ciągnąć "wrzyna się" w szyję psa powodując nieprzyjemne uczucie podduszania. Ta obroża również powinna być stosowana wyłącznie pod kierunkiem specjalisty i tylko podczas szkolenia
  • kantarek inaczej zwany "halti" to dosyć specyficzna obroża, zakładana na pysk psa, zapinana tuż za uszami. Kantarek jest kolejnym "urządzeniem" mającym oduczyć psa ciągnięcia na smyczy. Pies próbując ciągnąć zmuszany jest do odwrócenia głowy w bok tym samym zaprzestania ciągnięcia. Jeśli pies idzie spokojnie, kantarek nie ma wpływu na jego ruch i kierunek poruszania się. Ze względu na swoją budowę pies w kantarku (szczególnie pies drobnej budowy) nie powinien być ciągnięty ani szarpany. Może to stwarzać poważne zagrożenie dla jego szyi i kręgosłupaKantarek na psie 
  • "zwykłe" skórzane lub parciane obroże zakładane przez głowę lub zapinane na sprzączkę, klamrę lub pasek. Zaletą tego typu obroży jest to, że są uniwersalne i w ich obrębie właściciel każdego psa znajdzie coś dla swojego czworonoga. Tego typu obróżki wyglądają estetycznie i dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Obróżki te bywają podszyte polarem, ozdobione diamencikami czy ćwiekami. Ostatnio nawet pojawiły się szersze wersje klasycznych obróżek od marki Puppia, które dodatkowo zapobiegają podduszaniu się pieska. Ten klasyczny typ obroży jest wygodny zarówno dla psa jak i właściciela. Nadaje się on zarówno do codziennego użytku jak i do prostych ćwiczeń codziennego posłuszeństwa.

Ze swojej strony, najbardziej polecamy ten ostatni rodzaj obróżek, ze względu na ich różnorodność, różnobarwność i łatwość zastosowania. Ponadto obroże typowo szkoleniowe znacznie odbiegają od tych "zwykłych" estetyką i jakością wykonania.

Eleganckie obróżki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium